Reflexní terapie 

  

Je to jedna z nejúčinnějších metod alternativní medicíny, která využívá skutečnosti, že všechny orgány nebo části těla mají svoje reflexní místo (reflexní plošku) na chodidle. Existují ještě jiné reflexní displeje kromě chodidel, například ruce, uši, předloktí, podkolení, oči atd., ale ty už z různých důvodů nejsou tak výhodné. Pro některé případy však můžou posloužit lépe než chodidla. Například na rukou, když nemáme možnost se zout nebo pro starší lidi, kteří se těžce dostávají k chodidlům

Komunikace prostřednictvím kůže (reflexních plošek) je skutečně reflexní, protože reflexní ploška okamžitě reaguje na dysfunkci orgánu nebo části těla svou zvýšenou citlivostí (bolestí při zmáčknutí). Například po štípnutí komárem je na dotyk okamžitě bolestivá ploška sleziny, která je hlavním orgánem lymfatického systému. Podobně i opačně, když zmizí dysfunkce z orgánu, ztratí se během několika sekund i bolest z příslušné reflexní plošky.

Názorů na to jak funguje reflexní terapie je hodně. Některé říkají, že orgány jsou s reflexními ploškami propojeny prostřednictvím meridiánů , nebo přes nervy. Některé to vysvětlují tak, že se v reflexních ploškách shromažďují toxiny z nemocných orgánů a mačkáním se vypudí z těla ven, atd.

Absolvovala jsem kurz a školu reflexní terapie Julia a Beáty Patakyových

www.patakyovi.cz

......

 

Reflexní masáž čaker


-je jednoduchou, ale velmi účinnou harmonizační a relaxační terapií. Jedná se o masírování míst na chodidlech, které odpovídají umístění čaker na těle. 
Každá ze sedmi čaker má na chodidlech svoji vlastní zónu, máme tedy možnost z těchto míst velmi účinně všechny čakry ovlivňovat.

Největší účinek má lehká jemná masáž krouživými pohyby na reflexních zónách čaker. Začíná se s reflexní zónou pro první čakru – Muladhara, kdy masáž každé čakry trvá v rozmezí 2-5 minut. Masíruje se oblast na nártu nohy a zároveň oblast patřící téže čakře na chodidle. Reflexní zóny pro každou čakru jsou na obou nohách, proto se masírují zóny jak na pravé noze, tak na levé. Tímto uvedeným způsobem se postupně promasírují zóny všech sedmi čaker. Vzhledem k odlišnému směru otáčení jednotlivých energetických center, při masáži také dodržuji stejný směr točivosti čakry, která je navíc u žen a mužů odlišná. Pokud masáž probíhá ve stejném směru rotace čakry, je v centru posilován a vyrovnáván přirozený tok energie. Pokud jednotlivá reflexní místa čaker masíruji opačným směrem, příslušnou čakru tím pročišťuji. 

Během ošetření nebo po něm dochází k ozdravným reakcím v těle. Někdy dochází k uvolnění emocí, které se projeví např. smíchem, dobrou náladou, uvolněním. 
Masáž probíhá na masážním lůžku, kde klient leží v pozici na zádech. Masírovaná osoba by měla být ve stavu klidu, případně se může koncentrovat na právě ošetřovanou čakru. Terapie je prováděna bez masážních preparátů a její součástí je i doprovodná, na harmonizaci čaker zaměřená relaxační hudba. Kromě holých chodidel může klient zůstat oblečen 

Terapie se doporučuje opakovat 2x v týdnu. 

Masáže jsou vhodné pro všechny věkové kategorie bez zdravotního omezení.